top of page
Search

Team News | 8th & 9th June

Double weekend again for our 1st and 2nd XI as they embark on league and cup action!


On Saturday the 1st XI host New Mills, whilst the 2nd XI travel to play Hollingworth 1s!


On Sunday the Quarter finals of the Bissenden & Hawke Cups take place with the 1s on the road playing Whaley Bridge and the 2s host High Lane 2s.


Team selection below..

 

1st XI

Competition: Division 1

Opponents: New Mills (Home)

Meet time: 11.45am

Start time: 1pm

Match Ball Sponsor: Howard Booth


  1. R. Adderley | GAP Plastics

  2. M. McGrail | Ryder Electrical

  3. C. Kean | G-Pack Man

  4. T. Lane | Baylee Foote

  5. A. Kalavagunta | Daz Acomb

  6. D. Froggett | Simple Windows

  7. L. Allsopp | Easy Winning

  8. J. Sagar | KSR Heat & Plumb

  9. J. Thorley | WT Lighting

  10. E. Walsh | Kite Cricket Co.

  11. J. Wild | Mike & Denise Wild


 

2nd XI

Competition: Division 2

Opponents: Hollingworth 1s (Away)

Meet time: 12pm

Start time: 1pm

Match Ball Sponsor: Wright Family


  1. Ja. Wright | Phase Electrical

  2. Jo. Wright | Phase Electrical

  3. S. Hall | Sponsorship Available

  4. G. White | Ashton Golf Club

  5. A. Khan | Mr Lumb

  6. Chris Joy | Derbyshire Vision

  7. E. Lumb | Lumb Bros

  8. L. Martyn | Donald Insall

  9. K. Solanki | Available

  10. A. Javaid | Available

  11. J. Hanson | ITEC Engineering

 

1st XI

Competition: Bissenden Cup

Opponents: Whaley Bridge (Away)

Meet time: 12pm

Start time: 1pm

Match Ball Sponsor: Available


  1. R. Adderley | GAP Plastics

  2. M. McGrail | Ryder Electrical

  3. C. Kean | G-Pack Man

  4. T. Lane | Baylee Foote

  5. L. Allsopp | Easy Winning

  6. A. Kalavagunta | Daz Acomb

  7. C. Joy | Derbyshire Vision

  8. E. Walsh | Kite Cricket Co.

  9. J. Sagar | KSR Heat & Plumb

  10. J. Thorley | WT Lighting

  11. J. Acomb | Available

 

2nd XI

Competition: Hawke Cup

Opponents: High Lane 2s (Home)

Meet time: 11.45am

Start time: 1pm

Match Ball Sponsor: Available


  1. Ja. Wright | PE Walking Group

  2. S. Allcock | Matrix Martial Arts

  3. A. Dywer | Available

  4. S. Hall | Available

  5. G. White | Ashton Golf Club

  6. Jo. Wright | PE Walking Group

  7. A. Javaid | Available

  8. P. Howbrook | OG Women’s XI

  9. E. Lumb | Lumb Bros

  10. Andrew Southworth | Avail..

  11. H. Mirza | Available



93 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page